Тоді як рідні військовослужбовців ЗСУ, які зникли безвісти, ризикують втратити їхні виплати, близькі родичі тих, хто потрапив у полон, можуть оформити пільги. При цьому військовим зовсім необов'язково навіть отримувати посвідчення учасника бойових дій.
ВІДЕО ДНЯ
Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів від 13.12.2024 № 1420. Відповідно до неї законодавством передбачено, що на підставі витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ), можуть надаватися пільги учасникам бойових дій, які, зокрема, перебувають на військовій службі.
Тобто органи Пенсійного фонду України на підставі виписки з ЄДРВВ, що підтверджує пільговий статус учасника бойових дій, можуть внести інформацію про військовослужбовця (учасника бойових дій, який потрапив у полон) до Реєстру осіб, які мають право на пільги, і призначити йому пільги на оплату житлово-комунальних послуг.
Для оформлення пільг до органу Пенсійного фонду України потрібно подати:
РЕКЛАМА
- виписку з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ), що видана за запитом і підтверджує наявність у військовослужбовця статусу учасника бойових дій;
- заяву про внесення відомостей до Реєстру осіб, які мають право на пільги (постанова Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117);
- заяву про надання пільг (постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373);
- або замість двох окремих заяв про внесення відомостей до Реєстру пільговиків та про надання пільг за експериментальним проєктом можна подати одну спрощену — про взяття на облік та про надання пільг (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395).
У заяві зазначаються реквізити банківського рахунку пільговика, на який здійснюватиметься переказ коштів.
Крім того, у зв'язку з перебуванням сина в полоні, мати може подати заяву довільної форми про виплату призначених пільг на свій банківський рахунок.
Водночас слід пам'ятати, що поточного року українцям, які отримують пільги, хочуть провести тотальну перевірку.
РЕКЛАМА